top of page

TEPELNÉ MOSTY NA FASÁDĚ

Každý se řekne, když se zabývá problematikou izolací fasády. 10 cm polystyrenu stačí, jiný investor svou fasádu neizoluje vůbec, nebo má postaven objekt z tzv."chytrých cihel". Výsledky takových rozhodnutí na sebe nenechají dlouho čekat a po 5 - 8 letech se projeví svým způsobem.

Závada17.JPG
Plaketa.png

Ukázky další případů nebo souvisejících vad

V rámci několika desítek různých kontrol jsme jednoznačně dospěli k závěru, že jakákoliv fasáda potřebuje ochranu ve smyslu tepelných mostů, které se na různých konstrukcích projevují dříve či později různými závadami, které trvalo poškozují povrch fasády, vnikají zde povrchové trhliny až po vnikání vlhkosti do fasády, promrzání a degradaci povrchových materiálů.

Tento problém se v posledních letech primárně týká všech novostaveb, které byly stavěny bez izolace fasád, nebo s jejich výrazným poddimenzováním. Vlivem těchto vad, které nemusí být zjevné každému běžnému spotřebiteli dlouhodobě dochází k poškození, a to i formou kondenzace vody uvnitř konstrukcí či v interiéru budov.

První příznaky se projevují ve formě vykreslení map na fasádách, vzniku plísně kolem oken apod. Tato vada je považována za skrytou, a to z toho důvodu, že běžný spotřebitel neznající fyzikální vlastnosti materiálů nemůže být schopen identifkovat co je nevyhnutelné.

Chcete-li se vyhnout potížím ve smyslu tepelných mostů, přizvěte si naše inspektory ke kontrole Vaší nemovitosti v době, kdy si jí kupujete, nebo před prováděním rekonstrukce či po ní. Váš problém dokážeme identifikovat během pár minut.

bottom of page