TEPELNÉ MOSTY NA FASÁDĚ

Každý se řekne, když se zabývá problematikou izolací fasády. 10 cm polystyrenu stačí, jiný investor svou fasádu neizoluje vůbec, nebo má postaven objekt z tzv."chytrých cihel". Výsledky takových rozhodnutí na sebe nenechají dlouho čekat a po 5 - 8 letech se projeví svým způsobem.

Ukázky další případů nebo souvisejících vad

V rámci několika desítek různých kontrol jsme jednoznačně dospěli k závěru, že jakákoliv fasáda potřebuje ochranu ve smyslu tepelných mostů, které se na různých konstrukcích projevují dříve či později různými závadami, které trvalo poškozují povrch fasády, vnikají zde povrchové trhliny až po vnikání vlhkosti do fasády, promrzání a degradaci povrchových materiálů.

Tento problém se v posledních letech primárně týká všech novostaveb, které byly stavěny bez izolace fasád, nebo s jejich výrazným poddimenzováním. Vlivem těchto vad, které nemusí být zjevné každému běžnému spotřebiteli dlouhodobě dochází k poškození, a to i formou kondenzace vody uvnitř konstrukcí či v interiéru budov.

První příznaky se projevují ve formě vykreslení map na fasádách, vzniku plísně kolem oken apod. Tato vada je považována za skrytou, a to z toho důvodu, že běžný spotřebitel neznající fyzikální vlastnosti materiálů nemůže být schopen identifkovat co je nevyhnutelné.

Chcete-li se vyhnout potížím ve smyslu tepelných mostů, přizvěte si naše inspektory ke kontrole Vaší nemovitosti v době, kdy si jí kupujete, nebo před prováděním rekonstrukce či po ní. Váš problém dokážeme identifikovat během pár minut.

Zadejte si u nás bezplatnou poptávku.

Napište nám veškeré informace včetně případného nahrání fotografií problému, který již znáte, nebo se domníváte, že je problémem v rámci nemovitosti. V případě kontroly novostaveb či přejímky bytů fotografie nejsou nutné.

arrow&v

Máte-li konkrétní problém, nebo potřebujete komplexní řešení pošlete nám prosím prostřednictvím tohoto formuláře pár fotografií.

Nahrajte fotografie
Max. velikost souboru 15 MB
  • White Facebook Icon

Comfort space, a.s.

Argetinská 1027/20

170 00 Praha 7

IČ: 28480970

DIČ: CZ28480970

Spisová značka: B 14788

Všechna práva k obsahu tohoto webu vyhrazena společnosti Comfort space, a.s. 2019

AUDIT LOGO.png