ŠPATNĚ

ZATEPLENÝ DŮM

Když se řekne, že nemovitost je špatně zateplená, jen málokoho napadne, že to znamená, že zde dochází zcela pravidelně v zimních měsících ke vzniku tepelných mostů, které zapříčiňují celou řadu závad počínaje vlhkostí konstrukcí po vznik plísní, promrzání a praskání povrchu fasády a celou řadu dalších problémů.

Ukázky další případů nebo souvisejících vad

Je jen několik způsobů, jak je možné zjistit, zda v objektu, respektive na obálce budovy jsou skryté závady v podobě tepelných mostů. První metoda je založena více na zkušenostech technického inspektora to proměřením celkové síly izolantů na povrchu fasády vůči ostatním nosným prvkům konstrukce. Zde primárně pracujeme s topologií staveb a jejich konstrukčním řešením, kdy pokud je zjištěno, že izolant je starý, poškozený, vlhký či nedostatečně silný, vždy je zde velké riziko tepelných mostů.

V druhém případě lze využít termo snímkování kamerou, která vykreslí v rámci rozdílu vnitřních a vnějších teplot tepelné úniky, které se zde prezentují z exteriéru žlutým probarvením a v pohledu z interiéru modrým probarvením. Touto metodou lze přesně určit příčinu tepelných mostů a očekávané následky.

Teplené mosty jsou nebezpečné pro nemovitosti i pohledu poškození nosných konstrukcí, které mohou z dlouhodobého hlediska způsobit poškození a vlastnosti materiálu se vznikem statických vad.

Máte-li zájem o odbornou prohlídku a zjištění, zda je Vaše nemovitost v pořádku, obraťte se směle na naše odborníky, rádi Vám prověříme celou Vaši nemovitost.

Zadejte si u nás bezplatnou poptávku.

Napište nám veškeré informace včetně případného nahrání fotografií problému, který již znáte, nebo se domníváte, že je problémem v rámci nemovitosti. V případě kontroly novostaveb či přejímky bytů fotografie nejsou nutné.

arrow&v

Máte-li konkrétní problém, nebo potřebujete komplexní řešení pošlete nám prosím prostřednictvím tohoto formuláře pár fotografií.

Nahrajte fotografie
Max. velikost souboru 15 MB
  • White Facebook Icon

Comfort space, a.s.

Argetinská 1027/20

170 00 Praha 7

IČ: 28480970

DIČ: CZ28480970

Spisová značka: B 14788

Všechna práva k obsahu tohoto webu vyhrazena společnosti Comfort space, a.s. 2019

AUDIT LOGO.png