STATICKÉ

ZÁVADY

Statické závady jsou jednou z nejzávažnějších závad nemovitostí, které přímo poškozují nemovitost v důsledku vniku další závad. Příčin těchto závad je celá řada. Počínaje špatným nadimenzováním konstrukcí, po přetížení konstrukcí, otřesy, špatné podloží apod.

Ukázky další případů nebo souvisejících vad

Velice často se setkáváme s celou řadou závad, které jsou statického původu, avšak naproti tomuto je zde celá řada závad, které mohou statické závady připomínat, a přitom to statické závady nejsou.

Rozlišení těchto závad obnáší řadu zkušeností a praxe při posuzování nemovitostí v návaznosti na identifikaci příčin, proč tyto závady nejčastěji vznikají.

Ačkoliv se to může zdát divné, tak statické závady si nejčastěji způsobují samotní majitelé nemovitostí svou neodborností při provádění všelijakých stavebních úprav nemovitostí, terénní úpravy kolem objektu až po svedení podzemní vody pod objekt.

V celé řadě případů se ale setkáváme s vadami, které jsou způsobené špatnými technologickými postupy a užíváním nevhodných materiálů na povrchové úpravy omítek či fasád, nedodržování doporučených technologických postupů a úspor na nesprávných místech, které zapříčiňují popraskání povrchů a vizuálně připomínají statické poruchy, ačkoliv jimi nejsou.

Statické vady jsou pro mnoho vlastníků skrytými vadami, pokud nevíme, jak tyto vady posuzovat a hledat jejich příčiny. Pokud chcete mít jistotu v jakém technickém stavu nemovitost kupujete či prodáváte, obraťte se kdykoliv na naše odborníky.

Zadejte si u nás bezplatnou poptávku.

Napište nám veškeré informace včetně případného nahrání fotografií problému, který již znáte, nebo se domníváte, že je problémem v rámci nemovitosti. V případě kontroly novostaveb či přejímky bytů fotografie nejsou nutné.

arrow&v

Máte-li konkrétní problém, nebo potřebujete komplexní řešení pošlete nám prosím prostřednictvím tohoto formuláře pár fotografií.

Nahrajte fotografie
Max. velikost souboru 15 MB
  • White Facebook Icon

Comfort space, a.s.

Argetinská 1027/20

170 00 Praha 7

IČ: 28480970

DIČ: CZ28480970

Spisová značka: B 14788

Všechna práva k obsahu tohoto webu vyhrazena společnosti Comfort space, a.s. 2019

AUDIT LOGO.png